-
Multicam – filmen met 4 camera’s en monteren
Naar aanleiding van de cursus ben ik aan het testen met multicam.
Ik heb opnames gemaakt met vier camera’s. Meerdere fragmenten van meerdere camera’s. Deze fragmenten staan in mijn bin, hier wil ik een multicam van maken, maar ik krijg een foutmelding – Could not synchronize one or more clips in the current selection because a match could not be found…. Dit komt waarschijnlijk omdat camera’s niet tegelijk aanstonden?
Er komt wel iets uit de synchronisatie…
Op een klein stukje zie ik vier camera beelden. Hier hebben de vier camera’s tegelijk aangestaan, anders had Adobe deze beelden niet kunnen synchroniseren. Op mijn multicam zie ik de beelden wel in verschillende formaten, maar dit heeft te maken met de instellingen van de camera’s.
Wat is belangrijk als ik met vier camera’s film voor de montage als ik gebruik wil maken van de functie multicam?
Dat de camera’s echt allemaal tegelijk op hetzelfde moment draaien en uitgaan? Zo heb je denk ik meeste kans van slagen toch? Qua synchronisatie?
Op mijn tijdlijn zie ik drie audiosporen.
Bij 1 spoor staat audio 3…. Ik kan dit spoor bijvoorbeeld niet muten.
En dan zijn er nog twee andere sporen. Maar ik heb vier beelden op mijn scherm… Van de vier camera’s waarmee gefilmd is.
Een audiospoor geeft niets weer… Waar kan dit aan liggen…?
Audiosettings heb ik op All Camera’s gezet en op Automatic…
Alvast bedankt!
Log in to reply.